Soustružnické kurzy

HOBBYLAB_logo
 
Každý nějak začíná a často se učí sám metodou pokus/omyl, v lepším případě navštíví zkušenějšího soustružníka ochotného sdílet své znalosti. Tento postup je samozřejmě možný, ale má svá úskalí a to zejména v tom, že si začínající soustružník často vytvoří chybné návyky, osvojí si zbytečně složité postupy nebo postupy, pomocí kterých nelze dosáhnout nejlepších výsledků, nebo si nevyzkouší více možných technik a přístupů, čímž se ochudí v možnostech výběru toho, co mu více vyhovuje.
 
 
Co Vás čeká na našich soustružnických kurzech?
 
Níže najdete aktuální nabídku kurzů pro začínající i pokročilé soustružníky pořádané ve spolupráci s řemeslným ateliérem HOBBYLAB.
 

 

Začínáme soustružit

Kurz vhodný pro ty, co by si soustružení dřeva chtěli vyzkoušet nebo pro nováčky v soustružení, kteří se nadchli pro tento zajímavý způsob opracování dřeva. 

Přihlásit
 

 

Intenzivní kurz soustružení dřeva

Intenzivní dvoudenní kurz soustružení dřeva, na kterém se dozvíte o soustružení téměř vše, co potřebujete o soustružení znát.

Přihlásit
 

 

Mlýnek na pepř/sůl

Kurz vhodný pro nováčky v soustružení, ale i pro pokročilejší soustružníky, kteří si chtějí osvojit ověřené výrobní postupy. Domů si odnesete hotový mlýnek.

Přihlásit
 

 

Soustružení se "skew" a háčkem

V rámci praktických cvičení a výroby dózy s víčkem si osvojíte techniku práce s hladícím nožem (skew chisel) a háčkem.

Přihlásit
 

 

Ostření a údržba soustružnických nástrojů

Na kurzu se budete moci seznámit a vyzkoušet si broušení a ostření na rychloběžné brusce s CBN kotoučem, systému TORMEK a pásové brusce Sorby.

Přihlásit
 

 
Nabídku aktuálních i připravovaných kurzů najdete na stránkách HOBBYLAB.