Vážení zákazníci, Děkujeme za Váš zájem o naše zboží, že si uvědomujete náš individuální přístup i snahu dodávat co nejkvalitnější zboží. Snažíme se dělat maximum a nechceme slevit z kvality. Proto prosíme o trpělivost v doručení zásilek v tuto předvánoční dobu. Děkujeme všem a těšíme se na Váš zájem.

Úhlová měrka

Tip Doporučujeme
Neohodnoceno
Značka: Gurtool
120 Kč 99 Kč bez DPH
Skladem (> 2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Pomůcka pro orientační měření úhlu nábrusu zejména dutinových a vřetenových struhů. Měrka je vhodná pro udržování požadovaného úhlu nábrusu nebo pro vytvoření nábrusu nového.

 

Použití:

  • určení úhlu ostří - ostří nástroje vkládáme do výřezů tak, abychom našli nejlépe pasující úhel, kdy obě strany měrky přiléhají ke stranám ostří. Podle číselné hodnoty u daného výřezu můžeme určit úhel ostří. Naměřený úhel si můžeme zaznamenat např. na rukojeť nástroje, aby bylo možné po čase opět vrátit nástroji původní geometrii nebo naopak ji změnit.
  • Přebroušení úhlu ostří – zjistíme, jaký aktuální úhel má nástroj a jaký úhel chceme nově dosáhnout. Následně upravíme podložku nebo brusný přípravek (ODKAZ na Vari-Grind) tak, abychom se přibližovali našemu požadovanému úhlu. Následně úhel ověříme dle bodu 1:

 

Materiál: Plast
Průměr: 90 mm
Rozsah: 20° - 80°, dělení po 5°

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástroje
Hmotnost: 0.03 kg

Výrobky pod značkou Gurtool, pro vás připravujeme předně v oblasti nástrojů, příslušenství pro soustruhy.

Výrobky jsou charakterizovány vysokou úrovní technického zpracování a výběrem prvotřídních materiálů, které se znalosti  požadavků na soustružení dřeva, vytvářejí dobrý základ pro bezproblemové použití.