30mm plochý nůž (scraper) s asymetrickým oblým nosem GURTOOL s rukojetí 30mm Bowl Finishing Scraper

Neohodnoceno
Značka: GURTOOL
2 000 Kč
Skladem (>2 ks)
Masivní 30mm plochý nůž s asymetrickým oblým nosem

/30mm Bowl Finishing Scraper/

je vyrobený z kvalitní rychlořezné oceli (HSS) s kvalitním rukojetí z jasanového dřeva vhodný pro finální úpravu povrchu zejména vnitřní strany misek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plochý nůž s asymetrickým oblým nosem (Bowl Finishing Scraper) je vynikající nástroj pro efektivní sjednocení povrchu (odstranění drobných nerovností, stop po nástroji a nepravidelných přechodů). To se může hodit zejména v situacích, kdy nízká tloušťka stěny obráběné misky nedovoluje sebemenší chybu.

Vzhledem ke tvaru a menšímu poloměru oblouku špičky nástroje je tento vhodný zejména na začištění vnitřní strany misky zejména v oblasti přechodu stěny a dna, ale u otevřených misek je možné ho použít i na začištění samotného dna.

Nejspíš to každý z nás už zažil při práci s dutinovým struhem na dně misky. Říkáme si: "Ještě to tady trochu začistím. Ještě jeden poslední finální řez." A najednou hledíme skrz dno :)

Pokud však chceme dosáhnout čistého hladkého povrchu je zapotřebí splnit 2 základní předpoklady:

  1. Mít perfektní ostří s nesraženou jehlou (otřepem, grotem) - pro obnovu ostří doporučujeme používat diamantové brusné destičky
  2. Minimalizovat úběr (tloušťku třísky).

Pokud nesplníme oba 2 předpoklady, je vysoce pravděpodobné, že s nástrojem nebudeme řezat, ale budeme "škrábat", takže namísto dokonale hladkého povrchu získáme nevzhledný povrch s vytrhanými vlákny.

Způsob použití:

  • Opěrku nástroje umístěte lehce nad střed otáčení a špičku nástroje směřujte dolů pod úhlem cca 10–20 °.
  • Při práci s nástrojem nespěchejte a udržujte špičku nástroje vždy pod úrovní středu otáčení.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástroje
Hmotnost: 0.58 kg
Materiál: HSS
Průměr / Šířka: 30 mm
Celková délka: 510 mm
Tvrdost: 61-63 HRC
Úhel ostří: 75°

Výrobky GURTOOL jsou námi vyvíjené, testované a vyráběné produkty nejvyšší kvality.

Výrobky jsou charakterizovány vysokou úrovní technického zpracování a výběrem prvotřídních materiálů, které se znalostí požadavků na soustružení dřeva, vytvářejí dobrý základ pro bezproblémové použití.